Для перегляду інформації натисніть на посилання або зображення

Його ім'ям названі


    Літературно-меморіальний музей

    (матеріал із "Вінницького інформаційного порталу")
Меморіальна садиба М.П.Стельмаха, с. Дяківці, 
Літинський район. Фото: irp.vn.ua



Є у Дяківцях вулиця письменника, в одному з дворів стоїть доглянута отча хата і стара дідівська клуня.
(матеріал із сайту "Друг читача")





Бібліотека ім. М. П. Стельмаха


Відкрито бібліотеку у 1980 році в Голосіївському району м. Києва по вул. Лятошинського, 26-г. Ім'я видатного українського письменника Михайла Стельмаха їй присвоєно в 1983 році.
Бібліотека в мікрорайоні «Теремки-2» стала центром громадського спілкування, зустрічей з цікавими людьми, творчими аматорськими колективами, місцем творчих «бенефісів» читачів, виставок та оглядів їх творчості.
(матеріал із Вікіпедії)
 
(світоглядний портал Рідна країна)


    На честь Михайла Стельмаха названо вулиці у:


  • Києві (у 1987 році),
  • Вінниці, 
  • Львові, 
  • Тернополі, 
  • Івано-Франківську, 
  • Ужгороді, 
  • Хмельницькому, 
  • Броварах та в інших населених пунктах.

Бюсти та меморіальні дошки М. П. Стельмаха




В Києві на будинку Роліту, в якому він жив​​ у 1946–1952 і 1965–1983 роках відкрита меморіальна дошка18 квітня 1986 року (граніт; барельєф; скульпторФ. М. Согоян, архітектори Є. М. Стамо, М. М. Фещенко).








Меморіальна дошка класику української літератури Стельмаху Михайлу Опанасовичу встановлена ​​на фасаді корпусу №1 Запорізького Національного Університету по вул. Жуковського, 66, в якому він знаходився в 1963, 1975 і 1976 рр.






Втановлена у місті Вінниці на будівлі навчального корпусу № 1 Вінницького педагогічного університету (вул. Острожського, 34), в якому він навчався у 1930–1933 роках.




Бюст М. П. Стельмаха у Вінниці, на алеї письменників.










Надгробний пам'ятник М.П. Стельмаху, в Києві на Байковому цвинтарі
(ділянка № 2). Автори надгробного пам'ятника скульптор Ф. М. Согоян, архітектори
Є. М. Стамо, М. М. Фещенко.




Відзнаки                        

Лауреат:
Сталінської премії (1951; за роман «Велика рідня»); Ленінської премії (1961; за трилогію «Хліб і сіль», «Кров людська — не водиця», «Велика рідня»); в серпні 1963 у Дяківцях відкрито школу-одинадцятирічку, на спорудження якої Стельмах передав землякам грошову винагороду Ленінської премії. Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1981; за роман «Чотири броди»).

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 23 травня 1972 року за літературну і громадську діяльність, а також у зв’язку з наближенням 60-річчям Михайлу Опанасовичу Стельмаху присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот».

Нагороджений трьома орденами Леніна (в тому числі 28 жовтня 1967, 23 травня 1972), орденами Жовтневої Революції, Трудового Червоного Прапора (5 червня 1962), Дружби народів, Вітчизняної війни 2-го ступеня (11 березня 1985), медалями.
(матеріал із сайту OnlyArt)

Немає коментарів:

Дописати коментар